Są ekologiczne, plastyczne i odporne na korozję – metale kolorowe, bo o nich mowa, wyróżniają się naprawdę imponującymi właściwościami. Choć nie należą do rynkowych nowości, to w ostatnich latach ich popularność stale się zwiększa. Czym właściwie są metale kolorowe i dlaczego cieszą się dużym zainteresowaniem? Poznaj cztery najważniejsze powody, dla których warto się na nie zdecydować!

Metale kolorowe, czyli jakie?

Metale kolorowe, zwane również metalami niezależnymi, wyróżniają się tym, że nie zawierają żelaza. Wbrew pozorom nie wszystkie charakteryzują się specyficznym zabarwieniem, można jednak łatwo poznać je po typowym połysku. Choć poszczególne metale kolorowe różnią się właściwościami, to wszystkie cechują się łatwością obróbki i estetycznym wyglądem. Są cenione również za to, że dobrze przewodzą prąd. 

Popularne rodzaje metali kolorowych

Istnieje wiele różnych rodzajów metali kolorowych. Na co dzień najczęściej wykorzystuje się przede wszystkim: 

– aluminium,

– miedź,

– mosiądz, 

– ołów. 

Warto wiedzieć, że metalami kolorowymi są także dobrze wszystkim znane metale szlachetne – złoto, platyna i srebro.

4 powody, dla których warto wybrać metale kolorowe

Na czym polega fenomen metali kolorowych? Swoją popularność zawdzięczają one przede wszystkim kilku następującym zaletom.

Możesz też zobaczyć:  Oświetlenie garażu - jakie lampy do garażu ?

1. Metale kolorowe są odporne na korozję, co znacznie zwiększa ich wytrzymałość.

2. Wszystkie metale kolorowe wyróżniają się plastycznością, co ułatwia ich obróbkę.

3. Walorem metali kolorowych jest też estetyczny wygląd, dzięki któremu wykorzystuje się je np. we wnętrzach. 

4. Metale kolorowe uznawane są za ekologiczne, ponieważ doskonale nadają się do przetwarzania i wielokrotnego użycia.

Gdzie stosuje się metale kolorowe? 

Poszczególne metale kolorowe wyróżniają się odmiennymi właściwościami, przez co znajdują zastosowanie w wielu branżach. Lekkie i wytrzymałe aluminium doskonale sprawdza się np. w przemyśle i w budownictwie. Miedź wykorzystuje się w firmach związanych z elektroniką i elektrycznością. Wraz z mosiądzem jest ona też coraz częściej spotykana w elementach dekoracyjnych. Ołów powszechnie stosowany jest z kolei w produkcji blach, baterii oraz kabli. 

Gdzie znaleźć metale kolorowe?

Metale kolorowe mają wiele cennych właściwości i doskonale sprawdzą się w realizacji rozmaitych projektów. Gdzie je znaleźć? Dostępne są w wielu sklepach online – w ofercie tego typu miejsc znajdziesz między innymi blachy, pręty, rury, płaskowniki i profile. Szerokim wyborem elementów wykonanych z metali kolorowych może pochwalić się, np. sklep N.C.D. metale kolorowe. Wygodny sposób realizacji zamówienia i dostawa pod wskazany adres zdecydowanie podniosą komfort i efektywność Twojej pracy.