Każdy kierowca powinien być zabezpieczony i posiadać zapasowe koło oraz opony. Przechowując je bez odpowiedniego zabezpieczenia, ryzykujesz, że ulegną one zniszczeniu. Właśnie dlatego powinieneś zainwestować w odpowiednie pokrowce na koła. Dzięki nim będziesz miał pewność, że koła są w dobrym stanie i w każdej chwili możesz z nich skorzystać. Co dokładnie, zyskasz decydując się na zakup takiego zabezpieczenia? Tego dowiesz się z dalszej lektury tego tekstu.

Pokrowce – najlepsza metoda przechowywania kół

Kupno pokrowców na koła to najlepsze rozwiązanie dla każdego kierowcy, który chce, by zachowały się one w dobrym stanie. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, opony nie stracą swoich właściwości. Dobre pokrowce na koła są nieprzemakalne, pomagają powstrzymać wilgoć, która może bardzo wyraźnie uszkodzić strukturę ogumienia i chronią oponę przed brudem. Umieszczając ją w osłonie tego rodzaju, zabezpieczasz ją również przed jakimkolwiek odkształceniem. Jest to bardzo ważne, ponieważ gdy guma zmieni swój kształt choćby w minimalnym stopniu, opona nie będzie nadawała się do użytku.

Kiedy korzystać z pokrowców na koła?

Z pokrowców na koła możesz, a nawet powinieneś korzystać w każdej chwili, gdy opona nie jest używana do jazdy. Niezależnie od tego, czy zamierzasz trzymać je w bagażniku, garażu, piwnicy czy transportować w inne miejsce – lepiej umieść je w specjalnej osłonie. Pomoże Ci ona zabezpieczyć oponę przed jakimkolwiek rodzajem uszkodzenia. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że futerały tego typu zakłada się i zdejmuje w bardzo łatwy sposób. Są one wyposażone w zamki, które umożliwią Ci wygodne chowanie i wyjmowanie opony. Nie jest również istotne to, czy zamierzasz przechowywać w nich samą oponę, czy oponę wraz z felgą. Produkty tego typu są wodoodporne, ale zapewniają odpowiednią wentylację. Podsumowując, tworzą dla gumowej mieszanki idealne warunki.

Możesz też zobaczyć:  Nietypowe pomysły na spędzanie urodzin

Dbaj o swoje opony

Pamiętaj o tym, by przed włożeniem kół do pokrowców odpowiednio o nie zadbać. Opony powinny być dokładnie wyczyszczone. W tym celu możesz skorzystać ze specjalnych preparatów do ich pielęgnacji. Zapewnią one nie tylko samą czystość ogumienia, ale i spowolnią proces jego starzenia się. Opona przygotowana przy pomocy odpowiedniego kosmetyku będzie gotowa do umieszczenia w futerale. Jeśli zadbasz o nią przy pomocy preparatów oraz odpowiednio dopasowanych osłon, to możesz mieć pewność, że zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, by maksymalnie przedłużyć jej żywot.