Każdy właściciel psa wie, jak ważne jest to, by jego miał w domu swój kąt. Mowa o miejscu, w którym zwierzę może się w spokoju położyć – nie współdzieląc tej przestrzeni z nikim. Posłania dla psów są zdecydowanie ich królestwem, które należy zwierzęciu udostępnić oraz uszanować. Jeśli chcesz, by Twój pies miał w domu naprawdę wygodne legowisko, to zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Podpowiemy Ci, jak zadbać o komfort pupila.

Posłania dla psów – pozwól psu się urządzić

Przygotowując dla swojego psiaka posłanie, powinieneś zadbać o to, by zapewnić mu tam prywatność oraz spokój. W całym domu to Ty rozdajesz karty. To jedno miejsce powinno być więc jego osobistym rajem, w którym to pies rządzi. Niech zwierzę urządzi się w nim po swojemu. Niech przykrywa się kocem, gdy czuje taką potrzebę, a gdy nie ma na to ochoty – odsuwa koc na bok. Niech zazna tam spokoju i może w spokoju odpoczywać po wielogodzinnej zabawie. Ustaw miejsce wypoczynku w cichym i ustronnym miejscu. Posłania dla psów są przygotowywane tylko i wyłącznie z myślą o domowych pupilach. Warto się tego trzymać i pozwolić psu czuć się w swoim legowisku naprawdę komfortowo.

Dopasuj posłanie do rozmiarów psa

Bardzo ważne jest również to, by dopasować posłanie dla psa do jego rozmiarów. Mały pies nie będzie potrzebować wielkiego legowiska. Duży z kolei będzie męczył się w zbyt małym miejscu do wypoczynku. Przeglądając ofertę sklepu Cziko, do której przeniesiesz się, klikając widoczny wyżej link, znajdziesz naprawdę sporo ciekawych pozycji. Do Twojego wyboru będą zarówno posłania przygotowane z myślą o małych pieskach, jak i zwierzakach, które docelowo osiągną naprawdę spore rozmiary. Pamiętaj o tym, że szczeniak będzie potrzebował zupełnie innego posłanka niż dorosły pies. Możesz więc zainwestować od razu w większą pozycję. Możesz jednak też zadbać o komfort Twojego psa, gdy jest mały i przygotować dla niego niewielkie łoże, po czym w późniejszym czasie wymienić je na większy model. Ceny najmniejszych legowisk zaczynają się już od nieco ponad 20 zł, dzięki czemu nie będzie to dla Ciebie kosztowna inwestycja.

Możesz też zobaczyć:  Kiedy należy wertykulować trawnik?

Posłania dla psów – szeroki wybór ich rodzajów

Wybór posłania dla psa jest o tyle ciekawy, że ma wpływ nie tylko na komfort Twojego zwierzaka. Szeroki wybór różnych rodzajów legowisk sprawia, że możesz przy ich pomocy stworzyć w swoim domu ciekawą kompozycję. Dla przykładu w ofercie sklepu Cziko czekają na Ciebie łoża w kształcie okrągłej poduchy, naleśników, psiej sofy czy puszystych kocyków. Dostępne jest również wiele wersji kolorystycznych. Bez problemu dopasujesz również wymiary wypoczynku do potrzeb swojego psa. Prawdziwym hitem są m.in. legowiska w kształcie budy. Zapewniają one psiakom prawdziwą wygodę i sporo prywatności i spokoju. Zaletą nieco mniej rozbudowanych rozwiązań jest z kolei fakt, że można je łatwo transportować. Dzięki temu Twój piesek będzie mógł wypoczywać w ukochanym posłaniu niezależnie od tego, gdzie będziecie nocować.

Dbaj o czystość posłania dla Twojego psa

Bardzo istotne jest to, by raz na jakiś czas porządnie wyczyścić posłanie przygotowane dla Twojego psa. W tym miejscu siłą rzeczy gromadzi się bowiem mnóstwo psiej sierści oraz brudu, który Twój pupil przynosi ze sobą ze spacerów. Oczywiście, nie możesz robić tego zbyt często. Psy przyzwyczajają się do zapachów i ich tymczasowy brak jest dla nich czymś nowym i niespodziewanym. Dla ich dobra warto jednak systematycznie zadbać nie tylko o higienę ich samych, ale i właśnie ich legowiska.