Kto z nas nie lubi wycieczek rowerowych? Jednoślady są coraz chętniej użytkowane, jednak wiąże się to z trudnością w ich przechowywaniu. Nie wszystkie obiekty mieszkalne wyposażone są w schowki, w których można je trzymać. Mała piwnica także nie będzie dobrym pomysłem. Rozwiązaniem tego problemu jest wieszak na rower! Dlaczego powinieneś go mieć? Jakie wieszaki są dostępne na rynku? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Konieczność trzymania roweru w niewielkim wnętrzu

Bywa, że wnętrza nie są przystosowane do przechowywania sprzętu większych gabarytów, jakie cechują rower. Dość duża powierzchnia użytkowa zostanie przez niego zajęta, nawet jeśli postawimy go pod ścianą. Brak swobodnego przejścia i przestawianie jednośladu z miejsca na miejsce to czynniki, które mogą powodować frustrację. Dlatego też świetnym rozwiązaniem jest zamontowanie wieszaka na rower! Jednoślad zawieszony na ścianie nie będzie problematyczny. Wieszak na rower będzie też ciekawym elementem dekoracyjnym! Znajdzie swoje zastosowanie przy każdym rowerze i na dowolnej ścianie. Niewielki garaż lub mała piwnica także będą odpowiednimi miejscami, żeby go wykorzystać.

Wieszak na rower na ścianę a porządek we wnętrzu

Trzymanie roweru w domu jest dość ryzykowne. Wystarczy, że zahaczysz o ścianę brudną oponą albo zarysujesz ją ramą przez nieuważne przestawianie jednośladu z miejsca na miejsce. Właśnie dlatego wieszak jest niezbędny! Rower będzie wisiał na nim stabilnie, bez ryzyka uszkodzenia lub zabrudzenia ścian. Możesz zamontować wieszak płasko przy ścianie lub zdecydować się na pionowe zawieszenie. Nie będziesz miał problemu z wyborem – modele oferowane przez np. e-sklep https://calus-p.pl pasują do wszelkiego typu rowerów.

Możesz też zobaczyć:  Domowe sposoby na śmierdzące buty

Chroń swój rower na co dzień!

Rower, który stoi niewłaściwie zabezpieczony w mieszkaniu, piwnicy lub garażu, może w dość łatwy sposób się uszkodzić. Zarysowanie ramy podczas sprzątania nie jest czymś trudnym! Dodatkowo nie zaleca się trzymania jednośladu w wolnej przestrzeni, np. takiej, jaką stanowi balkon. Nieprzewidziane warunki atmosferyczne mogą doprowadzić do powstania rdzy na ramie, czego nie pozbędziesz się łatwo. Podobnie wygląda to w przypadku trzymania roweru w garażu. To przeważnie niewielkie pomieszczenie, w którym nietrudno o przypadkowe uderzenie. Zamontowanie wieszaka na rower jest więc niezbędnym zabiegiem, który ochroni Twoją przestrzeń i ulubiony pojazd.

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu porządku w domu, a jednocześnie chcesz zabezpieczyć swój jednoślad we właściwy sposób, to wieszak na rower na ścianę jest idealnym rozwiązaniem!