Współczesny rynek meblowy jest różnorodny i bogaty. Kiedy urządzamy mieszkanie lub je odnawiamy, warto wziąć pod uwagę zarówno nasz gust, jak i funkcjonalność mebli, których użyjemy. Wygląd ma ogromną wagę, kiedy chcemy uzyskać spójny i harmonijny efekt, pasujący do naszego charakteru. Jednak to użytkowość wybranego przez nas wyposażenia, ułatwia nam późniejsze korzystanie z umeblowania oraz pozwala na wygodę i zadowolenie przez wiele lat.

Szafa przesuwna – kiedy ją wybrać?

Szafy z drzwiami przesuwnymi są nowoczesnym rozwiązaniem, pasującym zarówno, kiedy potrzebujemy mebli na wymiar, jak i dowolnych gabarytów. Świetnie sprawdzają się do niewielkich przestrzeni, w których otwieranie drzwi byłoby kłopotliwe z powodu małej ilości miejsca. Ponadto szafa przesuwna (https://amdk.pl/szafa-przesuwna) może pełnić funkcje narożne, czy wnękowe.

Szafy przesuwne idealnie sprawdzają się do pokoi dzieci, eliminując niebezpieczeństwo przytrzaśnięcia palców drzwiami, czy pociągnięcia za drzwi i przewrócenie szafy.

Nowoczesna architektura wnętrz często wykorzystuje szafy z drzwiami przesuwnymi do sypialni, szczególnie w przestrzeniach bez możliwości urządzenia garderoby. Duże szafy przesuwne idealnie pełnią jej funkcję, dodatkowo ułatwiając z ich korzystania w pomieszczeniach, w których odstęp od szafy do łóżka jest niewielki. Dzięki użyciu szafy z drzwiami przesuwnymi, można zmaksymalizować powierzchnię użytkową mebla i wybrać praktyczny mebel, pozostawiając jedynie przestrzeń na dojście do łóżka.

Szafa przesuwna świetnie nadaje się także do wiatrołapu. Zazwyczaj przedsionek jest niewielkim pomieszczeniem, którego przestrzeń chcemy maksymalnie wykorzystać. Przechowuje się w niej odzież wierzchnią domowników i gości, dlatego ważne, aby była pojemna, a jej drzwi, dzięki przesuwnemu mechanizmowi, łatwo się domykały. Często w wiatrołapie wykorzystuje się białe meble, które optycznie powiększają przestrzeń i pasują do nowoczesnych wnętrz. Warto wykorzystać to rozwiązanie w projektowaniu własnej przestrzeni i odwiedzić sklep meblowy AMDK, który posiada to rozwiązanie w swojej ofercie.

Możesz też zobaczyć:  Małe bakterie, które maja wielką moc - jak wybrać tabletki do oczyszczalni?

Szafa przesuwna z lustrem – dlaczego?

Lustra w szafach przesuwnych to modne dodatki, które optycznie powiększają przestrzeń, w której się znajdują. Trik ten jest stosowany z powodzeniem przez wielu dekoratorów wnętrz. Każde niewielkie pomieszczenie zyskuje złudzenie optyczne dodatkowej przestrzeni i głębi, dzięki zastosowaniu lustra, niezależnie czy jest to lustro oddzielne, czy zaprojektowane jako szafa przesuwna z lustrem.

Oprócz swojej dekoracyjnej funkcji, szafa przesuwna z lustrem jest praktycznym rozwiązaniem zagospodarowania przestrzeni. Szafy przesuwne z lustrem są zazwyczaj wypełnione noszonymi przez nas ubraniami. Dobieranie odpowiedniej garderoby przy lustrze ułatwia nam to zadanie, gdyż od razu możemy zweryfikować nasz wygląd. Jest to dodatkowo rozwiązanie ekonomiczne, gdyż jeden mebel łączący dwie funkcje – szafy i lustra, zatem jest tanie w porównaniu do dwóch osobnych mebli.

Kiedy nie warto decydować się na dodatek lustra do szafy przesuwnej?

Szafa przesuwna z lustrem jest niewłaściwym rozwiązaniem dla bardzo klasycznych przestrzeni, także w stylu vintage. Lustro nie jest również odpowiednie do pokoju bardzo ruchliwego dziecka, jeśli istnieje ryzyko, że mogłoby to lustro zbić. Także w przechodnich pomieszczeniach, w domach zamieszkałych przez wiele członków rodziny, dodatek lustra do szafy przesuwnej może powodować konieczność częstego zmywania odbitych palców z powierzchni lustrzanej i wywoływać frustrację.

Pomimo kilku wyjątków, szafy przesuwne z lustrem to świetne rozwiązania, na praktyczne wykorzystanie przestrzeni w nowoczesnych wnętrzach. Korzystając z oferty sklepu amdk.pl można wyposażyć swoje mieszkanie w tanie, a jednocześnie praktyczne szafy i meble, które świetnie sprawdzą się do wyposażenia urządzanych przez nas wnętrz.

Możesz też zobaczyć:  Czyściwa papierowe - czym się charakteryzują i gdzie znajdują zastosowanie