Kolejny sprzęt AGD, który według producentów jest niezbędny w Twoim domu? Czy raczej przyjazne urządzenie, które faktycznie się przydaje? Odkurzacz piorący rzeczywiście otwiera przed Tobą nowe możliwości. Pod warunkiem jednak, że wiesz, jak z niego korzystać i naprawdę go potrzebujesz. Czytaj dalej i rozwiej swoje wątpliwości!

Czym właściwie jest odkurzacz piorący?

Podstawowy błąd, jaki popełniają konsumenci decydujący się na odkurzacz piorący, polega na braku wiedzy na temat jego funkcjonalności. Jest on bowiem często mylony z popularnym odkurzaczem wodnym, który to stanowi całkiem inne urządzenie. Tymczasem wśród wszystkich urządzeń tego typu można wyróżnić trzy rodzaje sprzętów AGD:

odkurzacz ssący – klasyczna maszyna do sprzątania zabrudzeń, wyposażona w specjalny pojemnik lub miejsce na worek,

odkurzacz wodny – funkcjonalność ma identyczną jak poprzednik, z tą różnicą, że brudy trafiają do wody i nie unoszą się w powietrzu. Jest więc idealny dla alergików, 

odkurzacz piorący – czyści na mokro wcześniej już odkurzone na sucho powierzchnie, nie tylko dywany i wykładziny, lecz także tapicerki.

Maszyna piorąca ze zbiornikiem na wodę

Łatwo więc zauważyć, które urządzenie jest podstawowym sprzętem niezbędnym w domu, a które dodatkowym. Jednak najlepszym z nich jest kombinacja piorącego z klasycznym, a taki znajdziesz np. w sklepie Hurtownia Chemiczna. Wystarczy tylko włożyć do niego worek, który można także wymienić na zbiornik z wodą – w przypadku chęci wykorzystania go jako urządzenie piorące.

Możesz też zobaczyć:  Najważniejsze cechy farb akrylowych do malowania wnętrz

Odkurzacz piorący ma dwa zbiorniki, z czego w jednym znajduje się woda z płynem. Po umyciu powierzchni trzeba ją osuszyć, także korzystając z maszyny. Zabrudzenia i płyn trafiają do drugiej komory, dzięki czemu łatwo później całość wylać i przygotować na kolejne pranie.

Profesjonalna maszyna piorąca do użytku prywatnego i przemysłowego

Odkurzacz piorący sprawdzi się w każdych warunkach. Wystarczy bowiem dokupić do niego odpowiedni płyn, a skuteczniej usuniesz wszelkie zabrudzenia. Z jego użyciem wyczyścisz tapicerkę samochodową i wszystkie chodniki. I nie chodzi tu jedynie o powierzchowne plamy, lecz także te stare i głębokie. Jest to więc wymarzone narzędzie pracy dla wszelkich zakładów trudniących się auto detailingiem. Na pewno skorzystają z niego również hotele i pensjonaty oraz firmy sprzątające. Zachęcamy, sprawdź go i Ty!