Czystość i schludne wnętrze i wyposażenie obiektu, stanowisk pracy, maszyn, linii produkcyjnych, w firmach produkcyjnych, usługowych, czy w gastronomii, gdzie często dochodzi do rozlania oleju, lub należy usunąć resztki potraw z blatu oraz wytrzeć ręce – utrzymanie czystości jest niezbędne niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. Rodzajem materiału, który sprawdzi się w większości różnych zastosowań, są czyściwa papierowe. Sprawdźmy, czym się charakteryzują i gdzie znajdują zastosowanie.

A co to dokładnie jest?

Czyściwa papierowe są bardzo uniwersalne. Można je stosować zarówno do utrzymywania porządku w różnych obiektach, np. do przecierania czy czyszczenia, jak i do konserwacji maszyn i urządzeń. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów czyściw, między innymi: czyściwa papierowe uniwersalne, wielozadaniowe do lekkich, średnich i trudnych zabrudzeń, czyściwa włókninowe kuchenne i przemysłowe, w tym także produkty przeznaczone do polerowania. Czyściwa papierowe powstają z celulozy, do której mogą być dodawane rozmaite domieszki w celu poprawy jej parametrów użytkowych i dających możliwość wykorzystania w zastosowaniach specjalnych. Jak już wcześniej wspominaliśmy, jest to produkt dedykowany dla zakładów przemysłowych, ale także firmom sprzątającym, w branży gastronomicznej, kosmetycznej, medycznej i spożywczej.

Dostępne w naszym asortymencie czyściwa papierowe : celulozowe, makulaturowe i włókninowe, które produkowane są z jednej, dwóch albo trzech warstw miękkiego i trwałego papieru bezpyłowego. Włókna celulozy są w stanie przyjąć sporą ilość cieczy, pęczniejąc i zwiększając swoją objętość. Dzięki temu doskonale sprawdzają się przy użyciu detergentów, rozpuszczalników i olejów, a także wody. Jednocześnie celuloza jest stosunkowo niedroga i łatwa w produkcji. Łatwo dzielić ją w wygodne do oderwania arkusze. Nie ma również wielkich problemów z jej utylizacją

Możesz też zobaczyć:  Kiedyś w garażach, dzisiaj w salonach. Kominki wolnostojące jako wydajne źródło ciepła

Każde czyściwo przemysłowe z naszej oferty jest odporne na rozwarstwianie, przerywanie oraz przemakanie, a do jeszcze trwalszych rozwiązań należą produkty specjalistyczne i wielozadaniowe, bowiem wykonano je z mocnej i wielowarstwowej struktury.

Najważniejszą cechą czyściw papierowych jest to, że są bardzo lekkie. Istotne jest także, że mają bardzo wysoką chłonność. Czyściwa z papieru sprawdzają się również przy usuwaniu większych zabrudzeń, jak np.: wyciek płynów eksploatacyjnych.

Czyściwa mogą być produkowane w różnych gramaturach, warto zatem dobrać produkt do własnych potrzeb. Idealną opcją jest posiadanie odpowiednich dozowników, które ułatwią przechowywanie i odrywanie odcinków.

Zapraszamy do naszego sklep esilver.com.pl