Wycieraczka wejściowa pełni wiele funkcji. Po pierwsze ma za zadanie zatrzymywać brud przenoszony na butach na zewnątrz mieszkania. Dzięki temu unikniesz wymagających ciągłego wycierania błotnych śladów w swoim korytarzu. Wycieraczka jest także wizytówką Twojego domu. To ona „powita” gości jeszcze zanim Ty to zrobisz. Warto więc dobrze zastanowić się, jaką wycieraczkę wybrać, aby już od progu oczarować wszystkich przybyłych.

Wycieraczka pod drzwi – z jakiego materiału będzie najlepsza?

Z uwagi na funkcję, jaką pełni wycieraczka, musi być ona wykonana z naprawdę trwałych materiałów. Muszą być one odporne na tarcie i wilgoć. Jednym z popularnych surowców, z których produkuje się wycieraczki wejściowe, jest włókno kokosowe. Ten rodzaj materiału jest bardzo gęsty i sztywny, dzięki czemu skutecznie zatrzymuje wilgoć i wszelkie zanieczyszczenia przed wejściem do domu. Niestety wyczyszczenie wycieraczki o tak grubym splocie jest naprawdę trudne. Drugim popularnym rodzajem wycieraczek są te zrobione z tworzywa sztucznego, np. z PVC. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że można je bardzo łatwo wyczyścić. Gdy wycieraczka się pobrudzi, wystarczy, że strzepiesz lub zmyjesz z niej brud. Dodatkowo mata z tworzywa sztucznego bardzo dobrze przylega do podłoża, dzięki czemu nie będzie się przesuwać podczas wycierania obuwia.

Wycieraczka pod drzwi wejściowe – zadbaj o niebanalny design!

Wycieraczka położona pod drzwiami wejściowymi do domu czy mieszkania pełni rolę wizytówki jego mieszkańców. Twoi nowi goście już od progu mogą zorientować się, jakimi ludźmi są gospodarze i jaka atmosfera panuje w ich domu. Dlatego też warto zadbać o coś tak banalnego, jak wygląd wycieraczki. Wielką popularnością wciąż cieszą się wycieraczki z tradycyjnym napisem „Welcome”, który oznacza po prostu „Witaj”. Kładąc pod swoje drzwi chodniczek z tym ciepłym przywitaniem, masz pewność, że Twoi goście poczują się sympatycznie przyjęci jeszcze przed przekroczeniem progu Twojego domu. Coraz częściej wybierane są również maty z wesołymi grafikami. Wycieraczka z uroczą biedronką czy słodkimi kotkami to doskonały sposób na to, by podkreślić radosną atmosferę, która panuje za drzwiami. Jeśli jesteś fanem minimalizmu, postaw na wycieraczkę z prostymi wzorami geometrycznymi, które zaświadczą o dobrym guście gospodarza. Bardzo szeroki wybór pięknych wycieraczek możesz znaleźć np. w e-sklepie https://dywanysieradz.pl/.

Możesz też zobaczyć:  Kolory do kuchni – nie bój się łączyć kilku różnych! Sprawdzone tipy na modne wnętrze

Wycieraczka pod drzwi wejściowe to często zaniedbywany element wyposażenia naszych domów. Jest jednak bardzo ważny. Zatrzymując brud i wilgoć w progu mieszkania, chroni podłogę przed zabrudzeniami i zniszczeniem. Ten niepozorny chodniczek pełni również funkcję dekoracyjną. Warto więc poświęcić mu trochę uwagi i wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszemu gustowi.