Doby nóż to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Bez niego gotowanie w ogóle nie byłoby możliwe. To dzięki niemu możemy kroić, siekać, obierać i filetować swoje ulubione produkty, które następnie zamienimy w pyszne dania. Jaki nóż kuchenny sprawdzi się w Twoim domu? Poznaj nasze propozycje!

Dobry nóż kuchenny – jak go wybrać?

Najlepsze noże kuchenne są wykonane z twardej stali. Im twardsza stal, tym lepszy, a przede wszystkim ostrzejszy nóż. Ten zrobiony z miękkiej stali może i jest tańszy, ale za to bardzo niepraktyczny – tępi się o wiele szybciej niż nóż ze stali twardej. A nie ma chyba nic gorszego niż krojenie tępym ostrzem. Dobry nóż powinien być również porządnie wykonany. Warto sprawdzić także, jak przyrząd układa się w dłoni – powinno się go wygodnie trzymać. Podczas krojenia ostrze musi łatwo „wchodzić” w produkt spożywczy. Nie powinieneś wkładać w ten proces dużo siły. Jeśli jest inaczej, Twój nóż najprawdopodobniej jest wykonany z miękkiej stali i zbyt szybko się tępi. Nie można więc nazwać go dobrym.

Nóż kuchenny – jaki rodzaj będzie najlepszy?

Na rynku dostępnych jest wiele różnorakich rodzajów noży kuchennych. Ich szeroki wybór znajdziesz na przykład w sklepie https://hms-shop.pl/. Który z nich będzie odpowiedni dla Ciebie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzyjmy się kilku rodzajom noży.

Możesz też zobaczyć:  Ogrzewanie domu gazem propan

Nóż szefa kuchni

Niezbędnik każdego zapalonego kucharza. Służy do krojenia mięsa, siekania warzyw i owoców, a także szatkowania. Długość klingi takiego noża waha się od ok. 15 cm do ponad 20 cm.

Nóż kuchenny do chleba

Ten rodzaj noża ma długą klingę z ząbkami, dzięki którym bez problemu pokroisz każde pieczywo.

Nóż do obierania

Ten rodzaj ostrza świetnie sprawdzi się do obierania owoców i warzyw.

Nóż kuchenny do filetowania

Nóż o długim i cienkim ostrzu przeznaczony jest do precyzyjnego zdejmowania skóry i wykrawania kawałków ryby.

Nóż do sera

Krojenie sera to wyjątkowa sztuka, do której potrzebny Ci będzie specjalny nóż.

Nóż do krojenia pizzy

Czy wiedziałeś, że istnieje specjalny nóż do krojenia pizzy? Wyglądem nie przypomina on tradycyjnej klingi. Zakończony jest bowiem owalnym ostrzem, którym doskonale pokroisz ten przepyszny, włoski przysmak.

Dobry nóż kuchenny to podstawa wyposażenia każdej kuchni. Niezależnie od tego, czy jesteś wprawionym kucharzem, czy dopiero zaczynasz swoją kulinarną przygodę, zakup porządnego noża to dobra inwestycja. Wybierz model najlepszy dla Twoich potrzeb. Dobry nóż posłuży Ci przez lata i pomoże przyrządzić bajeczne potrawy, które zachwycą każdego, kto ich spróbuje.