Kluczem do pięknego wyglądu jest zdrowa skóra. Zadbasz o nią, stosując zabiegi rewitalizujące oparte na naturalnych składnikach. Przykładem jest mezoterapia igłowa Nucleofill, która przywraca skórze dojrzałej cechy młodzieńcze, a jednocześnie stanowi doskonałą profilaktykę przeciwstarzeniową, dla osób młodych. Czym wyróżnia się ten zabieg medycyny estetycznej? Jakie przynosi efekty? Wyjaśniamy.

Na czym polega zabieg Nucleofill?

Nucleofill to preparat do mezoterapii igłowej, którego głównym składnikiem są polinukleotydy – naturalne cząsteczki o korzystnym działaniu na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Polinukleotydy wprowadzone wprost do skóry mają silne działanie regeneracyjne i rewitalizujące.

Zabieg Nucleofill to nic innego, jak mezoterapia igłowa z użyciem koktajlu na bazie koncentratu polinukleotydów. Lekarz medycyny estetycznej delikatnie wstrzykuje preparat w kilku punktach na twarzy pacjenta. Zabieg nie wymaga znieczulenia, chociaż można odczuwać delikatne mrowienie. Po mezoterapii na skórze pojawia się lekkie zaczerwienienie, które jednak szybko znika. Niemal od razu można wrócić do wykonywania codziennych czynności.

Kompleksowe odmładzanie twarzy, czyli lifting, nawilżenie, antyoksydacja

Nucleofill to preparat stworzony z myślą o intensywnej regeneracja skóry twarzy. Naprawcze działanie preparatu opiera się na synergii trzech efektów:

  • głębokiego nawodnienia tkanek,
  • biostymulacji i liftingu,
  • eliminacji wolnych rodników.

Wszystko to możliwe jest za sprawą obecności polinukleotydów. Składniki te mają zdolność do wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu doskonale nawilżają, dodając skórze jędrności. Podczas mezoterapii igłowej dochodzi również do stymulacji komórek skóry – fibroblastów, które odpowiedzialne są za produkcję włókien kolagenowych i elastynowych. Wzmożona synteza białka w skórze wzmacnia ją i uelastycznia, dając efekt liftingu bez skalpela. Polinukleotydy mają także działanie antyoksydacyjne, co oznacza, że stanowią tarczę dla szkodliwych dla organizmu wolnych rodników. Zabieg Nucleofill niweluje więc niekorzystny wpływ takich czynników na skórę, jak długotrwały stres, nadmierne promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrza czy dym papierosowy.

Możesz też zobaczyć:  Właściwości kosmetyków z bajkaliny: zastosowanie i efekty

Regeneracja skóry twarzy – efekty

Efekt regeneracji i rewitalizacji skóry zainicjowany podczas mezoterapii Nucleofill pojawia się stopniowo wraz z zachodzącym w skórze procesem odnowy kolagenu. Odmładzanie twarzy odbywa się na poziomie komórkowym, co oznacza, że procesy naprawcze są głębokie, dzięki czemu prowadzą do długotrwałych rezultatów. Preparat Nucleofill doskonale sprawdza się w redukcji pierwszych zmarszczek. Poprawia elastyczność i jędrność skóry. Przywraca prawidłowy koloryt poszarzałej i pozbawionej blasku cerze.

Zabieg ten polecany jest również w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Mogą sięgać po niego nawet osoby młode, u których efekty starzenia skóry nie są jeszcze widoczne. Dzięki biostymulacji, dogłębnej regeneracji i nawilżeniu proces powstawania zmarszczek zostaje wyraźnie opóźniony.

Najlepsze efekty uzyskamy, decydując się na serię około 4 zabiegów Nucleofill wykonywanych w 2–4-tygodniowych odstępach. Wyraźna poprawa kondycji skóry zauważalna jest w zasadzie już po pierwszym zabiegu, natomiast na pełen efekt zregenerowanej i odmłodzonej twarzy trzeba poczekać około 6 tygodni od ostatniego zabiegu w serii.

Jeżeli szukasz skutecznego zabiegu odmładzającego dla siebie, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie, gdzie skorzystasz nie tylko z mezoterapii Nucleofill, ale też z wielu innych kuracji odmładzających.