Piękna i promienista skóra to marzenie każdego, jest synonimem zdrowia i odpowiedniej pielęgnacji. Od dłuższego czasu bardzo popularnym składnikiem wielu kosmetyków jest bajkalina. Czym jest bajkalina? Jakie ma zastosowanie? I najważniejsze jak wpływa na wygląd naszej skóry? Odpowiedź na te i inne pytania w tekście poniżej.

Bajkalina – charakterystyka

Tarczyca Bajkalska pochodzi z Dalekiego Wschodu, jest rośliną zaliczającą się do grupy jasnotowatych. Charakteryzuje się kwiatem o kolorze niebiesko-fioletowym, jest dość wysoka. Występuje w Chinach, Japonii, Mongolii oraz na Syberii. Wykorzystywana była od wieków w ziołolecznictwie, przede wszystkim ze względu na działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz zmniejszanie obrzęków. Ze względu na właściwości uspokajające, relaksacyjne, przeciw lękowe tarczyca bajkalska używana jest także w naturoterapii, ale również jako składnik wyrobów medycznych.

Wykorzystywanie bajkaliny w kosmetologii

Bajkalina ma również zastosowanie w kosmetologii. Wiele kosmetyków ma w swoim składzie ten składnik. Bajkalina dostępna w ofercie sklepu-zdrowia – https://sklep-zdrowia.eu/ charakteryzuje się działaniem antyoksydacyjnym, antybakteryjnymi oraz łagodzącym. Dodatkowo działa przeciwstarzeniowo. Zastosowanie bajkaliny jest naprawdę szerokie i dotyczy wielu problemów skórnych. Ze względu na swoje właściwości przeciwstarzeniowe będzie dobrym wyborem dla skór dojrzałych, pozbawionych elastyczności. Działania antyoksydacyjne i przeciwbakteryjne bardzo dobrze będzie wpływało na stan skór, które borykają się z problemem trądziku. Antyoksydacyjne działanie bajkaliny neutralizuje negatywne działania wywoływane przez wolne rodniki, które wpływają niekorzystnie na stan skóry. Jest to potrzebne dla skóry zmęczonej, pozbawionej blasku, która ma problem z produkcją kolagenu, dodatkowo antyoksydacyjny wpływ bajkaliny pozwoli na redukcję skutków na skórze wywołanych złą dietą, paleniem papierosów oraz zanieczyszczeniem powietrza. Trzeba jednak pamiętać, że każdy z tych niewłaściwych nawyków ma wpływ również na nasze zdrowie, więc warto je zminimalizować lub usunąć z naszego życia.

Możesz też zobaczyć:  Jak leczyć ostrogę piętową domowym sposobem?

Efekty stosowania kosmetyków z bajkaliną

Kosmetyki z bajkaliną są polecane dla skór, które mierzą się z różnymi wyzwaniami. Dzięki regularnemu stosowaniu kosmetyków z bajkaliną można zauważyć na swojej skórze nawilżenie, blask oraz napięcie. Systematyczne używanie kosmetyków z bajkaliny pozwala na zmniejszenie widoczności zmarszczek, dodatkowo wykazuje działanie wybiegające i rozjaśniające przebarwienia. Kosmetyki z bajkaliny pomagają również łagodzić podrażnienia i wykazują działanie wyciszające dla skóry wrażliwej oraz podatnej na alergie.

Podsumowanie

Reasumując, bajkalina jest znana na świecie od wielu tysiącleci. Ma szerokie zastosowanie w medycynie, ziołolecznictwie i naturoterapii. Co więcej, kosmetyki zawierające w swoim składzie bajkalinę wykazują szerokie działanie antyoksydacyjne, przeciwstarzeniowe, antybakteryjne oraz łagodzące. Regularne używanie kosmetyków zawierających bajkalinę pozytywnie wpływa na stan i wygląd skóry.