Olejki eteryczne są pozyskiwane z roślin od wielu lat. Już dawno temu dostrzeżono liczne zalety z nimi związane, dlatego ich wykorzystywanie stało się tak popularne. Wpływają pozytywnie nie tylko na zdrowie i samopoczucie, ale również na urodę. Czytając ten artykuł, przekonasz się, w jakim celu używać mieszanek olejków eterycznych. Wyjaśniamy, jakie olejki warto ze sobą łączyć.

Olejków eterycznych można używać samodzielnie w domu po zapoznaniu się z ich charakterystyką i sposobem użycia. Najczęściej stosowane są w kosmetyce oraz aromaterapii. Wiele roślin wykazuje działanie lecznicze, co sprawia, że pozyskiwane z nich olejki pomagają w leczeniu różnych schorzeń i dolegliwości. Ponadto mają właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze. Odpowiednio połączone produkty są w stanie złagodzić bóle reumatyczne, mięśniowe, a także zaburzenia trawienne. Działają pozytywnie również na zmiany skórne, dlatego są chętnie wykorzystywane w kosmetyce. Mieszanki olejków eterycznych mają pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również psychiczne. Niwelują oznaki zmęczenia, stresu i zdenerwowania.

Zasady łączenia olejków eterycznych

W sklepach można kupić gotowe mieszanki olejków eterycznych. Możliwe jest również wybranie pojedynczych produktów i ich samodzielne połączenie w domu. Dzięki temu uzyskasz zestaw pomocny na swoje dolegliwości. Pracownik sklepu oferującego zdrową żywność Batom wyjaśnia: „Podczas łączenia olejków eterycznych należy wykazać się cierpliwością i dużą wiedzą. Nie wszystkie powinny być ze sobą mieszane, dlatego przed przystąpieniem do tej czynności, warto zapoznać się dokładnie z ich charakterystyką. Szczegółowe poznanie właściwości olejków pomoże zrozumieć, z jakimi produktami je połączyć, aby okazały się skuteczne na konkretne dolegliwości. W olejkach eterycznych znajdują się naturalne substancje, które są bezpieczne dla zdrowia. Dzięki temu możesz być pewny, że ich stosowanie nie zaszkodzi. Nieodpowiednie dobranie produktów może co najwyżej nie przynieść pożądanych efektów”.

Bardzo istotne jest, aby mieszanki olejków eterycznych stosować regularnie. Tylko taki sposób ich używania będzie skuteczny w zwalczaniu dolegliwości czy poprawie wyglądu. Przygotowując je samodzielnie, pamiętaj, żeby nie łączyć więcej niż pięciu składników. Na początku zacznij od niewielkich ilości, ponieważ wykorzystanie zbyt wielu produktów może zepsuć efekt. Podstawową zasadą w uzyskaniu odpowiedniej mieszanki olejków eterycznych jest łączenie produktów o podobnej charakterystyce. Pomocną wskazówką jest także to, że olejki cytrusowe bardzo szybko tracą zapach, dlatego warto wymieszać je z artykułami drzewnymi, które utrwalą woń. Łączone ze sobą produkty powinny pasować pod względem właściwości, dzięki czemu będą się uzupełniały i świetnie działały na różne dolegliwości. Duża różnorodność olejków pozwala na ich dopasowanie do własnych upodobań oraz potrzeb.

Możesz też zobaczyć:  Jak stosować peeling do twarzy? Praktyczne wskazówki