Depilacja jako kobiecy zabieg kosmetyczny pojawiła się stosunkowo niedawno. Na początku uważana była za temat tabu, dziś jest przedmiotem wielu rozmów, dyskusji i dywagacji. Coraz częściej pojawiają się pytania, czy ogóle ją przeprowadzać i czy nie jest ona wyrazem stłamszenia płci pięknej. Dla większości depilacja stanowi jednak część higieny intymnej. To, dlatego, aby pozbyć się niechcianego owłosienia panie dokładają wielu starań. Marząc o zachwycająco gładkiej skórze, sięgają po różne sposoby od maszynki, przez wosk czy krem do mechanicznych depilatorów. Metody te pozwalają usunąć włoski z nóg, rąk, spod pach, a nawet twarzy. Czym jednak depilować bikini? Która metoda będzie nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna dla wrażliwej skóry okolic intymnych?

Jak wykonać depilację miejsc intymnych?

Chociaż depilacja stała się powszechnym zabiegiem higienicznym, to ta intymna nadal pozostaje w strefie tabu. Na forach internetowych, pod osłoną anonimowości wiele kobiet (a także mężczyzn) zadaje pytanie, jak wykonać depilację intymną. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest to na gładko, czyli pozbycie się wszystkich włosków. Nie jest to jednak jedyne możliwe rozwiązanie. Równie popularne jest bowiem bikini brazylijskie czy francuskie.

Czym depilować miejsca intymne?

Depilacja intymna to zabieg, który można przeprowadzić zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Możliwości jego przeprowadzenia domowymi sposobami jest kilka. Kobiety ceniące tradycyjne metody, decydują się na ręczną maszynkę. Obecnie w sklepach dostępne są specjalne modele do depilowania okolic bikini. Wyróżniają się one wielkością i kształtem, często wyposażone są specjalne paski nawilżające. Ich nowa technologia pozwala dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca. Maszynki mają jednak jedną podstawową wadę – mogą wywołać ból i podrażnienia skóry. Jeśli chce się ich uniknąć, najlepiej sięgać po krem do depilacji miejsc intymnych dostępny, chociażby tu https://www.perfumeria.pl/collections/depilacja-miejsc-intymnych. Jest on produktem tanim, niezwykle skutecznym, a jeśli będzie prawidłowo użyty, pozwala na bezbolesne pozbycie się włosków z okolic bikini i uniknięcie podrażnień. W domowym zaciszu depilację można przeprowadzić też woskiem. Chociaż zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, to jego efekty utrzymują się nawet przez kilka tygodni. Na długotrwałe rezultaty można też liczyć, wybierając laserowe usuwanie owłosienia. Jest to specjalistyczny zabieg prowadzony w gabinetach medycyny estetycznej. Kilka jego serii pozwala na stałe zapomnieć o włoskach w strefie intymnej. Jego koszty to kilkaset złotych.

Możesz też zobaczyć:  Jakie domowe sposoby pozwolą na skuteczną walkę z odciskami?

Depilacja miejsc intymnych: co zrobić, aby nie bolało?

Jednym z mitów jest to, że depilacja jest zabiegiem bolesny. Owszem, jeśli sięgnie się po wosk lub nie odpowiednio przygotuje skórę do usuwania owłosienia, może wywołać dyskomfort. Chcąc uniknąć bólu i podrażnień, należy postawić na przyjazną skórze metodę depilacji. Najmniej inwazyjna (co nie znaczy, że nie skuteczna) jest depilacja kremem. Preparat nanosi się szpatułką na wybrane miejsca, zostawia na kilka minut, spłukuję wodą. Krem do depilacji miejsc intymnych dzięki zawartej w nim kreatynie rozpuszcza włosy i pozwala na ich usunięcie. Skóry do depilacji kremem nie trzeba specjalnie przygotowywać. Wskazane jest jednak wykonanie przed zabiegiem peelingu, zadbanie o nawilżenie przed i po zabiegu.