Włosy to jedna z pierwszych cech wyglądu na jaką zwracamy uwagę podczas kontaktów towarzyskich. Piękne i zadbane włosy to wizytówka naszej osoby. Standardowo włosy rosną około centymetr w ciągu miesiąca, lecz można to przyspieszyć. Dlatego też poszukujemy skutecznych i jednocześnie naturalnych sposobów jak przyspieszyć porost włosów.

Dieta jako sposób na porost włosów

Nasz codzienny jadłospis ma ogromne znaczenie i wpływ na wygląd oraz stan naszych włosów. Warto wiedzieć, że włosy są ostatnim elementem do którego docierają najważniejsze składniki, ponieważ jest to martwy wytwór naszego ciała. Dlatego też tak ważne jest, aby dostarczać odpowiednie ilości witamin oraz innych składników odżywczych w naszej codziennej diecie.

co przyspiesza porost włosów
fot. Czy wiesz co skutecznie przyspiesza porost włosów na głowie ?

Witaminy na przyspieszenie porostu włosów

 • Witamina A – sprawia, że włosy są silne oraz gęste, a także zapobiega ich wypadaniu. Znajduje się w wątróbce, jajach, mleku, pomidorach, papryce i marchwi.
 • Witamina B – witaminy z tej grupy mają duży wpływ na procesy podziału komórek, dzięki czemu znacząco przyspieszają porost włosów. Witaminy z grupy B znajdują się w drożdżach, brokułach, orzechach, nabiale, ziarnach zbóż, bananach, wątróbce i czerwonym mięsie.
 • Witamina C – wspomaga tworzenie kolagenu, który jest budulcem włosów. Witamina C obecna jest w produktach takich jak owoce cytrusowe, papryka, kiszona kapusta, pomidory, kiwi i czarna porzeczka.
 • Witamina D – niedobór tej witaminy wpływa na zwiększone wypadanie włosów. Najlepszym sposobem na dostarczenie sobie tej witaminy jest ekspozycja na słońce oraz jedzenie produktów mlecznych, jajek oraz morskich ryb.
 • Witamina E – wpływa na wygląd włosów, sprawia że stają się one błyszczące i zdrowo wyglądają. Witaminę E znajdziemy w migdałach, ziarnach zbóż oraz soi.
 • Witamina H – czyli biotyna zapobiega wypadaniu włosów oraz przedwczesnemu siwieniu. Biotyna występuje w orzechach, szpinaku, a także sardynkach.
Możesz też zobaczyć:  Domowe maseczki na twarz - jak zrobić maseczkę na twarz o różnych właściwościach?

Składniki mineralne jako sposoby na porost włosów

 • Fosfor – wzmacnia włosy, zachowując ich elastyczność i sprężystość oraz wpływa na ich porost. Znajduje się w orzechach, drobiu, rybach, a także przetworach mlecznych.
 • Siarka – jest jednym ze składników włosa, wpływa na jego zdrowie chroniąc przed chorobami, łamliwością i utratą grubości. Siarka występuje w rybach, jajkach, cebuli i czosnku.
 • Wapń – brak tego składnika powoduje wykruszanie się i rozdwajanie włosów, przez co odnosimy wrażenie całkowitego braku przyrostu. Wapń obecny jest w przetworach mlecznych, jajkach oraz brokułach.
 • Cynk – wpływa na wzrost włosów i bierze udział w procesie tworzenia keratyny. Znajduje się w jajkach, pszenicy, kaszach, kiełkach i pestkach dyni.
 • Miedź – wpływa na powstawanie mostków dwusiarczkowych, które mają duże znaczenie we wzroście włosa. Miedź znajdziemy w produktach takich jak rośliny strączkowe, jabłka, ziarna zbóż, orzechy oraz kakao.
 • Żelazo – jest odpowiedzialne za oddychanie komórkowe, szczególnie ważne we wzroście włosa. Żelazo obecne jest w szpinaku, jajkach, dyni, awokado, natce pietruszki, słoneczniku, fasoli i sezamie.
naturalne sposoby na porost włosów
fot. Jakie są naturalne sposoby na porost włosów ?

Skuteczne domowe sposoby na porost włosów

Na co dzień wprowadzając niewielkie zmiany, możemy bardzo skutecznie i efektywnie wpływać na wzrost naszych włosów oraz poprawę ich kondycji oraz wyglądu. 

Drożdże zawierają bardzo duże ilości potrzebnych składników mineralnych oraz witamin, które znacząco przyspieszają wzrost włosów. Drożdże można stosować wewnętrznie oraz zewnętrznie.

 • Maseczka na porost włosów wykonana z drożdży pozwoli na przyspieszenie ich wzrostu i wzmocnienie. Rozkruszone drożdże można wymieszać z miodem, żelem aloesowym lub jogurtem naturalnym. Po nałożeniu na skórę głowy, wskazane jest trzymanie maseczki na porost włosów około 30 minut. Następnie zmywamy miksturę i myjemy włosy.
 • Drożdże do picia – jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów, co przyspiesza porost włosów. Należy zalać rozkruszone drożdże wrzątkiem i dokładnie wymieszać. Jeśli pojawi się piana i mikstura zacznie bulgotać, należy ją wylać. Natomiast jeśli drożdże nie zaczną zwiększać swojej objętości, po ostygnięciu można dolać zimnej wody, najlepiej gazowanej i wypić cały napój. W ten sposób przygotowany napój jest naturalnym sposobem na porost włosów bez przykrego i bardzo intensywnego zapachu.
Możesz też zobaczyć:  Jak szybko wyleczyc dne moczanową domowymi sposobami?

Skrzyp polny oraz pokrzywa to zioła, które bardzo korzystnie wpływają na nasze włosy. Jednocześnie jest to coś na porost włosów jak najbardziej naturalne i dodatkowo wpływające korzystnie na zdrowie całego organizmu.

sposób na porost włosów
fot. To pytanie dla nie jednego z nas, jaki jest sposób na porost włosów na głowie ?

Herbatka zaparzona ze skrzypu i pokrzywy, wypita przynajmniej raz dziennie bardzo szybko da zauważalne efekty w postaci szybszego wzrostu włosów, a także poprawy ich wyglądu. Należy jednak pamiętać, aby spożywać większą ilość wody jednocześnie, ponieważ tego typu herbata ma działanie moczopędne.

Najbardziej naturalny sposób na porost włosów

Jest to masaż skóry głowy. Często niedoceniany i pomijany, może doskonale poprawić ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu cebulki włosów będą dotlenione i znacznie lepiej odżywione. Masaż można wykonywać podczas mycia włosów, a także przed lub po jego zakończeniu, jednocześnie wcierając witaminy lub specjalne wcierki do włosów.

Przy współpracy z https://trycholog-torun.pl/