Kobiety lubią być i czuć się piękne. Z tego powodu stosują wiele kosmetyków i zabiegów upiększających, szczególnie twarz. Ostatnimi czasy hitem stały się masażery pulsacyjne ujędrniające skórę. Urządzenia są stosowane w gabinetach kosmetycznych i lekarskich. Bańki termiczne wchodzące w ich skład można ogrzewać lub chłodzić w zależności od potrzeby. Wiele osób zastanawia się, czy masażerów można używać samodzielnie. Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Jak działają masażery pulsacyjne?

Pulsacyjne masażery stały się hitem nie tylko wśród pacjentów zmagających się z różnymi schorzeniami i bólem, ale także wśród kobiet chcących poprawić swój wygląd. Urządzenia stosowane są przede wszystkim w celu odmłodzenia i ujędrnienia skóry twarzy. Poprawiają krążenie oraz wpływają na promienny wygląd. Popularnością cieszy się ostatnio urządzenie firmy Pneumatron ® 200 działające dzięki podciśnieniu tworzącemu się w bańce termicznej. Masażer może być stosowany zarówno po podgrzaniu, jak i schłodzeniu. Zakres jego działania zależy w dużej mierze od temperatury bańki. Urządzenie można stosować wraz z masażem ręcznym. Takie połączenie pozwala na obkurczanie naczynek krwionośnych skóry, wpływając tym samym na jej ujędrnienie.

Masażery pulsacyjne są obecnie wykorzystywane przez gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej. Ich długotrwałe stosowanie może nawet wygładzać zmarszczki. Nic więc dziwnego, że cieszą się zainteresowaniem i uznaniem wielu klientów.

Masażery pulsacyjne do samodzielnego użytku

Masażery pulsacyjne mogą być stosowane także samodzielnie. Ich budowa i lekkość pozwalają na wykonanie masażu twarzy w sposób łatwy i wygodny. Do największych zalet Pneumatron Therm należy zaliczyć:

  • wygodę,
  • oszczędność czasu – banki można wcześniej schłodzić lub ogrzać,
  • natychmiastowe działanie,
  • możliwość połączenia z masażem ręcznym,
  • skuteczne ujędrnienie i napięcie skóry twarzy.
Możesz też zobaczyć:  Czy domowe sposoby na kleszcze istotnie działają?

Masażery pulsacyjne są polecane zwłaszcza dla osób z wiotką, poszarzałą i dojrzałą cerą. Ich budowa zapewnia dotarcie nawet w trudno dostępne miejsca, takie jak okolice oczu. Najlepsze efekty działania widać przy regularnym stosowaniu urządzenia. Poleca się wykonywanie masażu rano i wieczorem przez około 2-3 minuty. Można przy tym stosować odpowiednio dobrane do rodzaju skóry kosmetyki pielęgnacyjne. Dzięki takiemu połączeniu skóra zyskuje młody i świeży wygląd. Masaż może niwelować opuchliznę, worki pod oczami, dotleniać skórę oraz zwiększać jej elastyczność. Masażer pulsacyjny doskonale radzi sobie także z poprawą krążenia krwi.