Zaburzenia snu powodują nie tylko senność w ciągu dnia. Mogą poważnie odbić się na Twoim zdrowiu psychicznym i fizycznym, w tym na nastroju, energii i zdolności radzenia sobie ze stresem. Nie warto psuć sobie zdrowia oraz ignorować problemów z tym związanym. Recepta przez internet może być tym, co pomoże zażegnać Twoje problemy. Umów się na konsultacje online i uzyskaj receptę przez internet na potrzebne leki.

Czym tak naprawdę są zaburzenia snu lub problem ze snem?

Zaburzenia snu to stan, który często wpływa na niezdolność do uzyskania wystarczającej jakości snu. Wielu z nas od czasu do czasu doświadcza trudności ze snem. Zwykle jest to spowodowane stresem, podróżą, chorobą lub innymi tymczasowymi przerwami w codziennej rutynie. Jeśli jednak regularnie masz problemy z zasypianiem w nocy, budzisz się wyczerpany lub czujesz się senny w ciągu dnia, możesz cierpieć na zaburzenia snu.

W tym przypadku konsultacja z lekarzem może okazać się niezbędna. Najszybciej uzyskasz fachową pomoc dzięki telemedycynie. Recepta przez internet, bez wychodzenia z domu. Jest to teraz możliwe. Po konsultacji lekarskiej online, możesz otrzymać receptę przez internet, dzięki której poprawisz jakość swojego snu.

Możesz też zobaczyć:  Domowe sposoby na afty w jamie ustnej/języku/wardze/gardle

 

Oznaki i objawy zaburzeń snu

Każdy ma sporadyczne problemy ze snem, więc jak możesz stwierdzić, czy Twoje problemy są tylko chwilowe, czy też są oznaką poważniejszego zaburzenia snu lub choroby? Zacznij od przeanalizowania swoich objawów, szukając charakterystycznych oznak zaburzeń snu.

 

Odpowiedz szczerze na poniższe pytania. Jeśli w większości z nich odpowiedź będzie pozytywna, warto by było zainteresować się problemem, zanim nie jest za późno.

  • Czujesz się rozdrażniony lub senny w ciągu dnia?
  • Masz trudności z zasypianiem?
  • Zasypiasz lub czujesz się bardzo zmęczony podczas jazdy?
  • Masz trudności z koncentracją?
  • Często słyszysz od innych, że wyglądasz na zmęczonego?
  • Masz problemy z kontrolowaniem swoich emocji?
  • Czujesz, że musisz się zdrzemnąć prawie codziennie?

 

Czy można samemu poradzić sobie z zaburzeniami snu?

Podczas gdy niektóre zaburzenia snu mogą wymagać wizyty u lekarza, to w dalszym ciągu wiele problemów ze snem można poprawić samodzielnie. Jak tego najprościej dokonać?

 

Popraw swoje codzienne nawyki

Niezależnie od problemów ze snem, takie aspekty jak: trzymanie się stałego harmonogramu snu, regularne ćwiczenia, ograniczenie spożycia kofeiny, alkoholu i nikotyny oraz radzenie sobie ze stresem przełoży się na lepszy sen w dłuższej perspektywie.

 

Opracuj relaksującą rutynę przed snem

Warto przygotować umysł i ciało do snu. Upewnij się, że w sypialni jest cicho, ciemno i chłodno, unikaj ciężkostrawnych posiłków i zbyt dużej ilości płynów, weź ciepłą kąpiel, poczytaj lub posłuchaj kojącej muzyki, aby się zrelaksować i wyłącz telewizor co najmniej godzinę przed snem.

Możesz też zobaczyć:  Co na ból zęba - domowe sposoby na silny ból zęba

 

Wracaj do snu, gdy obudzisz się w nocy

Niezależnie od tego, czy cierpisz na zaburzenia snu, czy nie, to normalne, że budzisz się na krótko w nocy. Jeśli masz problemy z ponownym zaśnięciem, spróbuj skupić się na oddychaniu lub medytacji. Zanotuj wszystko, co cię niepokoi i postanów odłożyć martwienie się na następny dzień, kiedy łatwiej będzie to rozwiązać.

 

Kiedy warto odwiedzić lekarza?

Jeśli bezskutecznie próbowałeś naprawić swoje problemy ze snem, umów się na wizytę u specjalisty. Przekaż swojemu lekarzowi jak najwięcej informacji, tak aby umiał Ci, jak najlepiej pomóc. Możesz wybrać wizytę w gabinecie stacjonarnym lub konsultacje online. Pamiętaj, że recepta przez internet, jest najszybszą i najwygodniejszą formą na uzyskanie e-Recepty na odpowiednie leki.

 

Nieleczone zaburzenia snu, mogą prowadzić do przybierania na wadze, wypadków samochodowych, upośledzonej wydajności pracy, problemów z pamięcią i pogorszenia relacji. Jeśli chcesz czuć się jak najlepiej i zachować zdrowie umów się na konsultacje online z lekarzem. Recepta przez internet na potrzebne leki może okazać się niezbędna.