Dobranie odpowiednich dekoracji okiennych zawsze stanowi nie lada wyzwanie, niezależnie od tego, czy planuje się remont starego mieszkania, czy też urządza się nowo wybudowany dom. Wiele osób rozważa wówczas kwestie związane z estetyką danego rozwiązanie, ale bierze również pod uwagę praktyczne zastosowania. Czemu by jednak nie połączyć obu tych rzeczy? Nowoczesne rolety rzymskie to nowe rozwiązanie, które pozwala wygodny sposób regulować ilość światła, jaka dociera do pomieszczenia, a przy okazji stanowi doskonałą dekorację wnętrza. Wytrzymałe tkaniny dostępne są w wielu różnych kolorach i wzorach, a sam mechanizm działania rolet rzymskich czy ich montaż jest na tyle prosty, że odświeżenie pokoju będzie niezwykle proste. Poznaj rolety rzymskie i przekonaj się, jak wiele zmieni ich montaż w Twoim domu.

Czy nowoczesne dekoracje okienne mogą być przy okazji stylowe? Sprawdź, co mają do zaoferowania rolety rzymskie

Choć karnisze, zasłony i inne formy tradycyjnych dekoracji okiennych są ciągle popularne i można spotkać je w wielu domach, to coraz mocniej widoczny jest trend instalowania osłon okiennych, które są minimalistyczne pod względem designu, a przy okazji lepiej zasłaniają całe okno lub jedno ze skrzydeł. Wszelkiego rodzaju rolety na dobre weszły już do użytku mieszkań i domów jednorodzinnych utrzymanych w stylu nowego budownictwa, jednak często okazują się one niewystarczające. Pozwalają co prawda na wygodne osłonięcie się przed światłem słonecznym czy wzrokiem przechodniów (szczególnie uciążliwe dla osób mieszkających na parterze), ale wielu osobom przeszkadza surowość takiego rozwiązania.

Możesz też zobaczyć:  Krzesła z wyprzedaży? Poszukaj i zaoszczędź.

Stąd wiele osób, chcąc połączyć funkcjonalność z estetyką, decyduje się na niedawno wprowadzone rozwiązanie, jakim są rolety rzymskie. W odróżnieniu od standardowych rolet, materiał nie jest nawinięty na rolkę i zamknięty w kasecie, a układa się on w charakterystyczne zakładki, które same w sobie stanowią doskonałą ozdobę. Na stronie https://www.karnix.pl znaleźć można wytrzymałe rolety rzymskie – różny rodzaj tkanin i rozbudowana paleta barw sprawiają, że tego typu dekoracja okienna doskonale sprawdzi się zarówno w starszych domach wymagających odświeżenia, jak i tych nowo wybudowanych, które trzeba dopiero urządzić.

Montaż rolet rzymskich – funkcjonalność połączona z estetyką

Rolety w swoim założeniu mają być alternatywą dla firan i zasłon, a co za tym idzie, również karniszy. Wiele osób decyduje się na rolety ze względu na znaczną oszczędność miejsca montażowego, a przy okazji projektowania rolet rzymskich, zadbano, by było to rozwiązanie funkcjonalne, a jednocześnie nadawało ono charakter wnętrzu. Na stronie https://www.karnix.pl/rolety-rzymskie.html znaleźć można rolety rzymskie, których montaż odbywa się na trzy sposoby. Pierwszy z nich jest w pełni nieinwazyjny – roleta montowana jest na ramie okiennej, a instalacji można dokonać samodzielnie. Co więcej, sposób ten nie wymaga specjalistycznych narzędzi czy wiedzy, co szczególnie spodoba się osobom, które nie przepadają za majsterkowaniem.

Dwa pozostałe – montaż rolety rzymskiej bezpośrednio do sufitu lub ściany – wymaga nawiercenia otworów, a samodzielna instalacja jest utrudniona. Montaż do ściany lub sufitu jest co prawda trudniejszy, jednak doskonale pozwala on dopasować roletę do okien o niestandardowych wymiarach.

Możesz też zobaczyć:  Listwy Lagrus - rozwiązanie na miarę nowoczesnego domu