Możemy spotkać i przeczytać wiele artykułów na temat problemów seksualnych kobiet związanych np. z kłopotami po ciąży, czy komplikacjami na tle psychologicznym. Natomiast w przypadku mężczyzn, gdy tylko pojawia się problem z erekcją, partnerki bardzo często doszukują się podtekstów. Może to wynikać z faktu, iż na każdym kroku wspomina się o tym, że problemy ze wzwodem najczęściej mają mężczyźni w „starszym wieku”. Brak odpowiednich kampanii społecznych i stosunkowo mała popularność wizyt u lekarzy przekłada się na frustrację oraz kłótnie w związku. Jednak zanim się poddamy, warto pogłębić swoją wiedzę na temat testosteronu, który niewątpliwe w dużym stopniu wpływa na erekcję. Duże znaczenie ma również to, jak mężczyzna czuje się ze swoim penisem. Bardzo często jego wielkość wpływa na brak pewności siebie, a to przekłada się na erekcję. Jak radzić sobie w takich sytuacjach? Jak powiększyć członka domowymi sposobami? Czym jest testosteron? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy poniżej. 

Mechanizm erekcji

Zanim zaczniemy od tego, jakie są domowe sposoby na powiększenie członka skupmy się na najważniejszym zagadnieniu, czyli erekcji. Tak naprawdę (pomimo powszechnych opinii na temat „szybkiej gotowości”) mechanizm wzwodu jest bardziej skomplikowany. W tym przypadku nie chodzi tylko o pobudzenie penisa, ale również o to, aby członek utrzymał ten stan i pozwolił na czynność seksualną. Wszyscy kojarzymy kulminację wzwodu z ejakulacją, jednak warto zaznaczyć, że jest to mechanizm, który należy podzielić na trzy konkretne fazy:

 • emisję spermy,
 • wcześniej wspomnianą ejakulację nasienia,
 • orgazm.
Możesz też zobaczyć:  Domowe sposoby na powiększone węzły chłonne szyi
domowe sposoby na powiększenie członka
fot. Czy istnieją skuteczne, domowe sposoby na powiększenie członka ?

Następnie, po orgazmie, dochodzi do odpływu krwi z członka przez co po chwili zanika erekcja. Bardzo ważne jest to, aby uświadomić sobie, że orgazm jest uczuciem subiektywnym, który może zależeć od wiele uwarunkowań psychogennych mężczyzny. Ogromny wpływ na erekcję ma testosteron, o czym piszemy w dalszej części artykułu.

Fakty i mity na temat testosteronu

Najprościej definiując — testosteron to produkowany w jądrach związek chemiczny, który stanowi podstawowy męski hormon płciowy. To właśnie testosteron w głównej mierze odpowiada za odpowiedni przebieg funkcji seksualnych. Wielu lekarzy w swoich badaniach i publikacjach podkreśla, że jego poziom z rokiem obniża się o prawi 1%, dlatego zaburzenia erekcji dotyczą przeważnie starszych mężczyzn, choć nie zawsze.

Problemy z erekcją to niezdolność do utrzymania pełnego wzwodu, który pozwala na odbycie stosunku seksualnego. Mogą mieć one różne podłoże np.: hormonalne, psychiczne, naczyniowe oraz neurologiczne. Wielu mężczyzn zauważa również kłopot ze wzwodem podczas stałego zażywania określonych leków. Jednak wśród najczęściej spotykanych zaburzeń hormonalnych należy wskazać niski poziom testosteronu.

Popularny dr Michał Lew-Starowicz podkreśla, że najwięcej testosteronu ma się rano, wówczas reakcje fizjologiczne związane z podnieceniem są o wiele wyższe, a do tego dochodzi spontaniczna erekcja, która łatwo utrzymać przy minimalnej stymulacji.

domowe sposoby na powiększenie penisa
fot. Jakie są domowe sposoby na powiększenie penisa bez ryzyka o zdrowie ?

Jaki poziom testosteronu jest odpowiedni?

U większości mężczyzn testosteron produkowany jest w nadnerczach oraz jądrach. Według seksuologów norma testosteronu waha się na poziomie od 80 do 280 pg w 1 cm3 surowicy krwi. Warto również zaznaczyć, że testosteron ma określony wpływ na zdrowie każdego mężczyzn. Prof. Alana Bootha, który badał szczegółowo opisywane powyżej zjawiska, podkreśla, że najlepiej jest mieć średni poziom testosteronu, ponieważ ta grupa mężczyzn cieszy się zdrowiem oraz dobrą kondycją psychiczną. Z kolei u Panów, którzy mają niską wartość testosteronu, można zaobserwować między innymi słaby układ odpornościowy.

Możesz też zobaczyć:  Komosa ryżowa – wyjątkowy składnik wielu smakowitych dań

Jak objawia się zbyt niski poziom testosteronu?

 • Zaburzeniami erekcji.
 • Rozdrażnieniem i skłonnością do nerwowego reagowania na codzienne sytuacje.
 • Kłopotami z libido.
 • Problemami ze snem.
 • Otyłością, szczególnie brzuszną.
 • Bólami głowy.
 • Zapominaniem.
 • Słabą koncentracją.
 • Brakiem energii.
 • Czasami nawet stanami depresyjnymi.
 • Spadkiem wagi.

Mały członek a problemy z erekcją

Nie od dziś wiadomo, że u mężczyzn kondycja psychiczna ma duże znaczenie. Czasami niepotrzebne kompleksy sprawiają, że występuje problem z erekcją. Jak temu zaradzić? Który domowy sposób na powiększenie członka jest najlepszy? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy w dalszej części poradnika.

Jak rozwiązać problemy z erekcją?

Przede wszystkim warto zacząć od wizyty u lekarza i zmierzenia poziomu testosteronu. Dzięki temu zyskamy wiedzę na temat tego, gdzie konkretnie tkwi problem. Warto również wprowadzić pewne zmiany w stylu życia takie jak np.: zmiana niezdrowych nawyków żywieniowych oraz wzrost aktywności fizycznej. Odpowiednia dieta powinna zawierać między innymi: witaminę B3B5, D oraz cynk i kwasy tłuszczowe. Możemy je spotkać w rybach, kapuście, papryce, pietruszce, owocach morza oraz kakao. Możliwa jest również kuracja za pomocą sprawdzonych suplementów diety lub innych leków, zalecanych przez lekarza.

Jeżeli problem dotyczy wielkości penisa, warto zapoznać się z tym jak powiększyć członka domowymi sposobami za darmo. Kilka ważnych wskazówek przestawiliśmy poniżej.

jak wydłużyć penisa naturalnie
fot. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wydłużyć penisa naturalnie i skutecznie ?

Jak powiększyć penisa domowymi sposobami?

Wielu mężczyzn, którzy mają kompleksy wynikające w wielkości swojego penisa szuka pomocy w internecie. Kiedy tylko wpisują pytania typu: jak powiększyć penisa domowym sposobem, jak wydłużyć penisa naturalnie, czy domowe sposoby na powiększenie penisa, znajduje najczęściej podpowiedzi z internetowych sklepów erotycznych, które liczą na sprzedaż swoich produktów. Zanim jednak zdecydujemy się na tego typu kroki, warto pomyśleć, jak bez nakładu finansowego uporać się z tym kompleksem.

Możesz też zobaczyć:  Najbardziej skuteczne i naturalne domowe sposoby na porost włosów

Mało kto wie, ale domowe sposoby na powiększenie penisa, często są o wiele skuteczniejsze, niż pseudo-produkty na erekcję, które dodatkowo powiększają członka. Od czego zacząć? Postaw na ćwiczenia!

Tak naprawdę każdą partię ciała możemy powiększyć za pomocą ćwiczeń. Wśród popularnych związanych z małym członkiem możemy wskazać:

 • Ćwiczenie z partnerką mięśni Kegla

To świetny sposób dla mężczyzn, którzy są otwarci na swoją partnerkę. Chociaż często mówi się o ćwiczeniu mięśni Kegla przez kobiety, warto wspomnieć, jaką rolę odgrywają u Panów. Przede wszystkim ułatwiają ukrwienie członka i zwiększają jego wielkość w trakcie opisywanej wyżej erekcji.

Jak ćwiczyć?

Połóż się na plecy i zegnij kolana. Następnie naprzemiennie napinaj i rozluźniaj mięśnie. W tym momencie może stymulować swoją partnerkę. Takie ćwiczenie powinno powtarzać się około 30 razy.

 • Powiększenie przez rozciąganie

W tym celu niezbędny będzie zakup specjalnym obciążników, które pozwolą rozciągać członka w bezpieczny sposób. Po ćwiczeniach należy masować penisa, aby przywrócić mu odpowiednie ukrwienie. Efekty widoczne są już po miesiącu regularnych ćwiczeń.

Jak ćwiczyć?

Wszystko zależy od obciążników, które kupimy. Każde z nich posiadają niezbędną instrukcję.

 • Jelqinq

Jest to arabska metoda, która przypomina masturbację. Co ciekawe znana i stosowana jest od wielu lat przez mężczyzn na całym świecie.

Jak ćwiczyć?

Obejmij półtwardego członka ręką i przesuń ją w kierunku żołędzi. Taki ruch doprowadza do wzrostu krwi w penisie i powoduje jego nabrzmienie. Ważne jest jednak to, aby nie doprowadzić do wytrysku. Jelqing należy wykonywać 5 razy w tygodniu przez pół godziny. Wiele mężczyzn wykorzystuje to, jako grę wstępną.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom wiecie już, jak powiększyć penisa domowym sposobem oraz co powoduje problemy z erekcją.